„Co ja robię? Nasiona, sadzonki, nawóz, dobra gleba, brud…?” Możesz tak pomyśleć, jeśli nie wiesz zbyt wiele o ogrodnictwie.

Ważne jest, abyś wiedział, jak uprawiać ogród, zanim spróbujesz zająć się własnym projektem ogrodniczym. Ten artykuł dostarczy Ci informacji, których potrzebujesz, jeśli chcesz mieć ogród swoich marzeń!Projektując ogród na swoim podwórku, dobrym miejscem do rozpoczęcia jest drzewo lub żywopłot jako kotwica lub fundament konstrukcyjny ogrodu. Posadź trawy i byliny wokół wyższej, centralnej rośliny, aby nadać jej teksturę, kolor i płynność. Z czasem te rośliny wypełnią się w miarę wzrostu i będą wyglądać wspaniale na tle wyższych drzew lub krzewów.Jeśli chcesz, aby Twój ogród był wolny od szkodników, zacznij od zdrowej gleby! Obfite rośliny, które będą rosły w ogrodzie z żyzną glebą, mogą oprzeć się robactwu i chorobom, którym nie są w stanie wytrzymać słabe rośliny. Kluczem jest wysokiej jakości gleba uboga w chemikalia. To pierwsza rzecz, o której powinieneś pomyśleć, planując uprawę ogrodu.Przekaż miłość ogrodniczą. Gdy już zbierzesz obfity plon warzyw, podziel się nimi z przyjaciółmi i rodziną. Ten prosty akt dobroci może być dla ciebie ogromną motywacją i wielkim aktem hojności dla osób wokół ciebie! Dodatkowo możesz zainspirować innych do założenia własnego ogrodu!Jeśli chcesz, aby Twój ogród odniósł sukces, skup się na swojej glebie. Aby chronić rośliny przed niechcianymi szkodnikami, niezbędna jest zdrowa gleba. Świetne porady dotyczące ekologicznego ogrodnictwa, których powinieneś przestrzegać

Odżywi twoją roślinność i pomoże im wyrosnąć na silne rośliny, które są w stanie zwalczyć choroby i uszkodzenia spowodowane przez robaki.Do zbioru owoców i warzyw używaj sanitarnego kosza na pranie.

Są wielokrotnego użytku i mają już otwory, dzięki czemu możesz spłukać brud i zanieczyszczenia z plonów. Działa jak sitko i zastępuje kosze na drewno. Oszczędzaj pieniądze i jednocześnie bądź zielony.Umieść kompost na glebie w swoim ogrodzie na około dwa tygodnie do miesiąca przed planowanym sadzeniem. Daje to kompostowi wystarczająco dużo czasu na zintegrowanie się z glebą. Dając kompostowi czas na ustabilizowanie się, oznacza to, że pH gleby będzie wystarczająco stabilne, aby przetestować, a Twoje rośliny będą gotowe do rozwoju, gdy je posadzisz.Jeśli posiadasz ryby, oszczędzaj wodę. Wymiana wody w akwarium jest niezbędnym obowiązkiem podczas opieki nad tymi zwierzętami; jednak może się również przydać w Twoim ogrodzie. Brudna woda w akwarium jest w rzeczywistości dość naładowana składnikami odżywczymi, których pragną rośliny. Więc kiedy przychodzi czas na zmianę wody, zamiast wylewać starą wodę do kanalizacji, użyj jej do nawożenia roślin.Utrzymuj porządek w swoich narzędziach ogrodniczych. Nie chcesz wychodzić do ogrodu, tylko po to, by zdać sobie sprawę, że nie masz przy sobie wszystkiego, czego potrzebujesz i musisz polować na swoje narzędzia. Przechowuj małe narzędzia w pasie narzędziowym, który możesz łatwo chwycić i rzucić, lub trzymaj je w wiadrze o pojemności 5 galonów, które możesz szybko zabrać do ogrodu.Aby zwierzęta nie wykopały się i nie zniszczyły twoich cebulek, zawiń je cienką warstwą wełny stalowej. W żaden sposób nie zapobiegnie to wzrostowi cebulek, ale odstraszy każde zwierzę, które zacznie je wykopywać. Możesz kupić wełnę stalową w dowolnym sklepie dla majsterkowiczów.Nie marnuj czasu i pieniędzy na samodzielne rozpracowywanie ogrodnictwa, upewnij się, że zrobisz to dobrze za pierwszym razem! Powinieneś być trochę bliżej tego ze względu na informacje zawarte w tym artykule. Od Ciebie zależy, czy będziesz drobiazgowy i spróbujesz teraz!