Profesjonalne oklejanie pojazdów folią ochronną może sporo kosztować, ale z pewnością instalacja tego typu osłony lakieru jest warta rozważenia.

Właściciel pojazdu musi pamiętać, że lakier w jego samochodzie jest narażony na wiele uszkodzeń każdego dnia, dlatego dodatkowa ochrona z pewnością może być odpowiednim rozwiązaniem takich problemów.

Z czego składa się folia ochronna do lakieru samochodowego?

Możesz zdecydować się na foliowanie samochodu we Wrocławiu

Folie ochronne na ogół lepiej przylegają do fabrycznych lakierów samochodów, które nie miały większych uszkodzeń. Jeśli twój samochód został przemalowany lub nie zadbano o odpowiednie wykończenie, folia winylowa może nie przylegać dobrze i będzie prowadzić do marszczenia, podnoszenia się i powstawania pęcherzy. To właśnie dlatego przed wykonaniem usługi zaleca się dokładne wypolerowanie powierzchni samochodu. Wiele wysokiej jakości rodzajów folii zapewnia od 3 do 5 lat ciągłej ochrony lakieru.

Folia chroniąca lakier pomaga chronić i konserwować wykończenie pojazdu przed warunkami atmosferycznymi, słońcem lub żwirem drogowym. Kluczowym składnikiem folii ochronnej jest uretan, mocny i wszechstronny polimer wykonany z karbaminianów. Jako związek ma wyjątkowe cechy, jest lekki i przezroczysty, jak plastik, ale w przeciwieństwie do plastiku nie jest kruchy ani podatny na zarysowania i pęknięcia. Posiada wysoką odporność na uderzenia, ścieranie i korozję. Jest również niesamowicie elastyczny i może powrócić do swojego naturalnego kształtu po rozciągnięciu lub zniekształceniu.

Oprócz warstwy środkowej wykonanej z uretanu lub poliuretanu, wysokiej jakości folia chroniąca lakier ma co najmniej dwie inne warstwy. Wierzch jest podszyty przezroczystą powłoką wykonaną z polimerów elastomerowych, dzięki którym zapobiega powstawaniu małych zadrapań. Natomiast spód jest wyłożony klejem akrylowym, który ma być elastyczny, dzięki czemu można go rozciągnąć i wykonać foliowanie samochodu Wrocław wokół każdego konturu lub części pojazdu. Jest to trwały klej, dzięki czemu folia nie oderwie się z czasem i będzie niewidoczna, dzięki czemu nie wpłynie to na wygląd lakieru.